Jaki internet do domu będzie najlepszy?

Trudno sobie w obecnych czasach wyobrazić życie bez internetu. Korzysta się z niego powszechnie nie tylko w celach rozrywkowych, lecz również zawodowych oraz edukacyjnych. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego dostawcy i sposobu dostępu do internetu w domu, jest tak ważną decyzją. Jaki internet do domu będzie najlepszy i czym się poszczególne możliwości charakteryzują?

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Na wstępie warto się zastanowić podczas wybierania konkretnego internetu do domu, jakimi parametrami powinien się on charakteryzować. Innymi słowy, na co powinno się zwracać uwagę, gdy wybiera się internet do domu?
Podstawową sprawą jest oczywiście to, jaką dane łącze i sposób otrzymywania dostępu do internetu zagwarantuje prędkość pobierania danych. Im będzie ona większa, tym szybciej będzie można pobierać na komputer lub telefon dane. Podobnie ważną sprawą jest to, jak duża będzie prędkość wysyłania danych z komputera. Również i ona powinna być możliwe jak największa, a to z powodu ewentualnej konieczności wysłania porcji danych np. na zewnętrzny serwer. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że powinno się mieć na uwadze średni PING. Jest to parametr szczególnie ważny dla graczy, a to dlatego, że określa on czas reakcji danego łącza. Oczywiście im PING mniejszy, tym lepiej.

Jaki internet wybrać?

Jak zatem widać, ilość parametrów, które powinno się mieć na uwadze, nie jest wcale duża. Te trzy najważniejsze sprawy pozwolą nabyć odpowiedni dostęp do sieci. Jak się jednak okazuje, na rynku znaleźć można aż trzy różnego rodzaju metody połączenia z internetem. Jakie to są i czym się one charakteryzują?
Nie da się ukryć, że tym najpopularniejszym jest internet pochodzący z kablówki, który najczęściej oferowany jest razem z kanałami telewizyjnymi. Jest to łącze tanie, szybkie, a także posiadające dobry PING. Niestety jego wadą jest to, że jest dostępny jedynie w dużych miastach, na dużych osiedlach.
Innego typu ciekawym pomysłem na dostęp do internetu, jest ten przesyłany kablami telefonicznymi. Dzięki temu, że praktycznie w każdym gospodarstwie domowym jest telefon stacjonarny, jest to internet niezwykle powszechny. Niestety jego największą wadą jest to, że jest bardzo wolny. Co prawda pozwala przeglądać sieć, czy też wysyłać wiadomości, lecz o graniu w gry, czy też oglądaniu serwisów streamingowych można zapomnieć.
Na koniec pozostaje jeszcze kwestia internetu mobilnego, który dostępny jest za pośrednictwem sieci komórkowej. Jest to internet najdroższy, o średniej prędkości, a także dość dobrze dostępny.

Redakcja czysto-w-domu.pl