Kemping – Sprawdź przydatne porady i wskazówki które pomogą zorganizować Ci niezapomniany wypad!

Kemping to zabawa, z której może korzystać prawie każdy. Może to być świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi lub może to być doskonały sposób na spędzenie czasu w samotności. Wspaniałą rzeczą w kempingu jest to, że nie wymaga to dużych umiejętności ani doświadczenia. Wystarczy odpowiedni sprzęt i trochę cierpliwości! W tym wpisie przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek udanego obozowania.

 

Odpowiednio się spakuj

Jeśli planujesz biwakować, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, aby jak najlepiej wykorzystać podróż. Najpierw zapakuj dużo jedzenia i wody, a także wszelkie niezbędne leki. Dobrym pomysłem jest również zabranie apteczki, na wszelki wypadek. Zawsze pakuj dodatkowe ubrania – Nigdy nie wiesz, jaką pogodę spotkasz podczas biwakowania, więc najlepiej na wszelki wypadek spakować też dodatkowe ubrania. Nie chcesz wracać do miasta, bo zapomniałeś parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego!

Planuj też kemping z wyprzedzeniem. Upewnij się, że planujesz swoją podróż z wyprzedzeniem, aby nie zostać zaskoczonym w przypadku sytuacji awaryjnej np. spóźnienia czy nieprzewidzianych wydarzeń. 

Wybierz odpowiednie miejsce

Następnie wybierz dobry kemping. Jeśli biwakujesz w dziczy, wybierz miejsce z dala od potencjalnych zagrożeń, takich jak strome klify lub zbiorniki wodne. Jeśli biwakujesz na zagospodarowanym kempingu, wybierz dobrze oświetlone miejsce, blisko udogodnień. 

Poznaj też obszar, na którym planujesz rozbić obóz. Jeśli wybierasz się na nocną wycieczkę, udaj się tam wcześniej, aby sprawdzić najlepsze miejsca na biwak. Szukaj płaskich obszarów z dużą ilością cienia, aby Twój namiot nie nagrzewał się w ciągu dnia.

Transport sprzętu campingowego na miejscu

Jeśli wybierasz się na kemping, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest wózek terenowy, za pomocą którego można z łatwością przemieszczać swój sprzęt. Ułatwi to też transport sprzętu z samochodu na kemping.

Ważne jest również, aby wybrać taki, który pomieści cały bagaż, ale będzie na tyle mały, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca. Właściwy rozmiar zależy od tego, ile masz bagażu. Średni wózek powinien wygodnie zmieścić co najmniej trzy torby.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie wózka terenowego:

  • Pojemność — pojemność Twojego wózka będzie zależeć od tego, ile sprzętu kempingowego planujesz przewozić. Jeśli pakujesz tylko lekkie, możesz kupić mniejszy model, ale jeśli zabierasz ze sobą wszystko, w tym zlew itd., większy model może lepiej pasować do twoich potrzeb.
  • Waga – Przy zakupie wózka na kemping należy również wziąć pod uwagę wagę wózka. Potrzebujesz czegoś, co nie jest zbyt ciężkie, ale także wystarczająco mocne, aby się nie złamać, jeśli zostanie przypadkowo uderzone lub upuszczone na nierówny grunt czy skały.
  • Trwałość – Trwałość to kolejny ważny czynnik przy zakupie wózka terenowego do celów kempingowych. Upewnij się, że materiały użyte do jego wykonania są wystarczająco mocne, aby wytrzymać uderzenia i zadrapania bez uszkodzenia.

Baw się dobrze

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie wybierają się na kempingi, jest to, że lubią przebywać na świeżym powietrzu z naturą i z dala od wszelkich codziennych problemów! Staraj się więc nie stresować zbytnio podczas planowania podróży, ponieważ to tylko zrujnuje ją wszystkim innym! Pamiętaj, biwakowanie powinno być zabawne, a nie stresujące, więc zadbaj o swoje ulubione rozrywki!

 

Redakcja czysto-w-domu.pl