Obrotowe uchwyty do telewizorów — na co zwrócić uwagę

Uchwyty do telewizora pełnią ważną funkcję w mieszkaniu. Dzięki nim można zrezygnować z zakupu szafki pod sprzęt RTV/AGD, która zajmuje sporo miejsca, co w niewielkich wnętrzach jest źródłem problemów z aranżacją. Zastosowanie uchwytu pozwala powiesić telewizor na ścianie lub podwiesić go pod sufitem. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdza nie tylko ze względów praktycznych, ale również estetycznych, ponieważ wygląda stylowo i minimalistycznie. Wejdź na stronę sklepu internetowego Ihaa, aby wyposażyć się w najlepszej jakości uchwyty obrotowe do tv. Dobierz idealny sprzęt dla siebie. Aby to zrobić, musisz jednak zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat.

Jakie możliwości oferuje obrotowy uchwyt do telewizora?

Obrotowy uchwyt do telewizora pozwala na zmianę położenia odbiornika według własnych potrzeb. Dzięki niemu pozycja ekranu może się zmieniać w zależności od tego, gdzie stoi mebel wypoczynkowy. Sytuacja jest podobna także w przypadku powstawania odbić na ekranie, które sprawiają, że obraz staje się nieczytelny. W tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana. Kąt padania promieni słonecznych zmienia się w ciągu dnia. Wybierając uchwyt warto mieć więc pełną świadomość, w jakim zakresie można sterować położeniem odbiornika.

Istnieją dwa podstawowe zakresy regulacji. Pierwszy z nich to możliwość zmiany pozycji ekrany w poziomie — obrócisz go na boki nawet o 180 stopni. W drugim przypadku zmienia się kąt nachylenia telewizora. Możliwe jest również regulowanie jego odległości od ściany. Uchwyt do telewizora obrotowy to świetne rozwiązanie w przypadku nietypowej aranżacji pomieszczenia. Przydaje się również w sytuacjach, gdy przychodzą goście na wieczór filmowy i rozsiadają się w miejscach, których domownicy zazwyczaj nie zajmują. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze uchwytu do telewizora?

Najważniejszym parametrem, który decyduje o tym, czy uchwyt będzie odpowiedni jest tak zwany standard VESA. Mówi on o tym, jaki jest rozstaw śrub montażowych w poziomie i w pionie. Przed zakupem uchwytu koniecznie trzeba sprawdzić ten parametr, aby mieć pewność, że będzie dobrze dopasowany do odbiornika telewizyjnego. Kluczowy jest również udźwig uchwytu, który informuje, ile kilogramów jest on w stanie utrzymać. Inne kupisz uchwyt do telewizora 43 cali, a inne do większych odbiorników, np. 50-calowych (https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizora-50-cali), ponieważ sprzęty te charakteryzują się różnym ciężarem.

Warto również wziąć pod uwagę, czy uchwyt został wykonany z solidnych materiałów. Najlepszą opcją jest stal nierdzewna. Użycie tego metalu stanowi gwarancję trwałości, ponieważ jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Inną istotną kwestią jest estetyka uchwytu. Ten rodzaj urządzenia nie powinien zwracać na siebie uwagi, ponieważ pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Dobrym pomysłem jest zastosowanie maskownicy na kable, które umożliwia ich schowanie. Pozwoli ona ukryć wystające przewody tak, aby wzrok osób przebywających w pomieszczeniu skupił się na ekranie.

Redakcja czysto-w-domu.pl