Ciekawe dekoracje do młodzieżowego pokoju

Młodzieżowy pokój to miejsce, w którym nastolatek odpoczywa, uczy się oraz gości znajomych. W związku z tym faktem należy dołożyć wszelkich starań, aby stał się on naprawdę wyjątkowy. Poza doborem odpowiednich mebli oraz kolorów ścian i podłóg dużą rolę w aranżacji odgrywać będą dekoracje. W niniejszym artykule omówimy ciekawe dekoracje do pokoju młodzieżowego.

Dekoracje pokoju młodzieżowego – co wybrać?

Najlepsze dekoracje pokoju młodzieżowego to takie, które nawiązują do zainteresowań nastolatka. Mogą być to plakaty ulubionego zespołu muzycznego czy zdjęcia z idolem oprawione w ramki. Jeżeli jednak nie pasjonuje się on muzyką i nie posiada żadnego idola, wówczas warto zrobić rozeznanie na rynku wnętrzarskim i znaleźć inne ciekawe dodatki. Mogą być to na przykład plakaty oprawione w ramki, które będą pełniły funkcje obrazów. Ostatnimi czasy tego typu dekoracje stały się bardzo popularne, a rodzajów plakatów można znaleźć naprawdę wiele, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Dobrym sposobem na udekorowanie pokoju młodzieżowego jest wybranie oryginalnego oświetlenia. Pamiętajmy jednocześnie o tym, aby nie przesadzać z jego nietuzinkowością i nie decydować się np. na światło w kolorze fioletowym. Chodzi jedynie o to, abyśmy wybrali ciekawą oprawę świetlną, która uczyni pokój niestandardowym.

Zobacz także: JAK ZAPLANOWAĆ POKÓJ DZIECIĘCY NA PODDASZU?

O czym warto jeszcze pamiętać wybierając dekoracje?

Dobrym pomysłem na dekoracje do pokoju młodzieżowego będzie egzotyczna roślinność posadzona w designerskich doniczkach. Warto także poszukać naklejek ściennych, które z całą pewnością pozwolą stworzyć we wnętrzu pokoju wyjątkowy klimat. Mogą występować one w formie napisów lub kształtów, więc mamy wiele możliwości wyboru. Sprawdzonym sposobem na udekorowanie młodzieżowego pokoju są także ciekawe firanki i zasłony oraz dywany. Dzięki nim można uzyskać naprawdę zachwycający efekt końcowy. Jeżeli nastolatek lubi klimatyczne wnętrza, można pokusić się również o wstawienie w jego pokoju bio kominka. Pozwoli on na stworzenie przytulnej atmosfery. Opcji jest naprawdę wiele, w związku z czym na pewno znajdziemy coś odpowiedniego do pokoju nastolatka.

Dekoracje do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Podstawą powinno być biurko. Jak przystało na prawdziwego mężczyznę, warto postawić na mocny blat na przykład roboczy zrobiony z metalu. Dobrze prezentuje się także duży stary drewniany stół stojący na ciężkich, szerokich nogach. Jeśli chodzi o fajne rzeczy do pokoju młodzieżowego świetnie sprawdzi się dla chłopaka łóżko skonstruowane z palet lub takie, które można z łatwością podwiesić do sufitu. Wiele osób bierze również pod uwagę umieszczenie na ścianach niesymetrycznych luster dających niesamowity efekt. Wiadomo też, że uwzględniając dekoracje do pokoju młodzieżowego, dobrze jest wyznaczyć miejsce na wszelkiego rodzaju trofea, jakie nastolatek zdobywa w cyklu swojego kształcenia. W tym celu najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju gablotki i witryny, które mogą być w wielu kolorach.

Dekoracje do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Jeśli chodzi o fajne rzeczy do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny to znajdziemy tam na pewno łańcuchy świetlne. Mogą być one umieszczone w dowolnym miejscu na przykład na parapecie, na biurku lub szafce. W szczególności wieczorem tworzą one niezwykły klimat nadając wnętrzu przytulności. Modne jest także ustawienie nad łóżkiem zwiewnego baldachimu. Dla dziewczyny ważną rzeczą mogą okazać się ozdobne stojaki na biżuterię a także pojemniki, w których będzie mogła gromadzić swoje kosmetyki. Na środku pokoju powinien znaleźć się stylowy, miękki dywan z długim włosiem. Ścianę można ozdobić ulubionymi fotografiami w modnych ramkach.

Dekorując pokój młodzieżowy możemy wybierać spośród wielu rozwiązań. Niemniej pamiętajmy o tym, że ma być to przede wszystkim miejsce, w którym dobrze będzie czuła się nasza nastoletnia pociecha. Wobec tego, zanim podejmiemy radykalne kroki, skonsultujmy nasze pomysły z samym zainteresowanym. Może okaże się, że ma już on pomysł na to, jak miałby prezentować się jego pokój, co niewątpliwie znacznie ułatwi nam zadanie. Dobra komunikacja to podstawa.

Redakcja czysto-w-domu.pl