Najlepsze rośliny na rabatę przed domem w słońcu

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie ogrodu przy domu. Fantastycznym rozwiązaniem będzie na przykład stworzenie rabaty przed domem, na której będzie można umieścić atrakcyjne rośliny. Wybór konkretnych gatunków związany jest przede wszystkim z charakterem stanowiska. Warto zapoznać się z najlepszymi roślinami na słoneczną rabatę przed domem.

Berberys

Wśród najlepszych roślin na słoneczną rabatę można przede wszystkim wymienić różne gatunki berberysów. Berberys jest krzewem, który niezwykle korzystnie prezentuje się w każdym ogrodzie. Ma dość małe listki, które występuj w różnych barwach. Wśród nich można wymienić zarówno czerwone, jak i zielone liście. Berberysy są bardzo odporne na różne czynniki atmosferyczne, takie jak susza lub mróz. Dzięki temu bez większych problemów będą rosły na każdej rabacie przed domem. Dodatkowo jest to roślina wieloletnia, która będzie zdobiła ogród co roku.

Lawenda wąskolistna

Kolejną rośliną, która sprawdzi się na słonecznej rabacie, bez wątpienia jest lawenda wąskolistna. Lawenda to roślina, która wyjątkowo pięknie kwitnie i jest niezwykle aromatyczna. Dlatego jest to częsty wybór na rabaty przy domach. Lawenda jest rośliną miododajną, która kwitnie od czerwca aż do końca października. Dzięki temu przez stosunkowo spory czas może zdobić przestrzeń przed domem. Warto o niej pomyśleć, jeśli planuje się urządzenie atrakcyjnej rabatki.

Jałowiec

Rabata przed domem w słońcu to miejsce, gdzie bardzo dobrze sprawdzą się również takie rośliny jak jałowce. Jałowce są stosunkowo łatwe w uprawie, dlatego poradzą sobie na słonecznych stanowiskach bez większych problemów. Jałowce to rośliny iglaste, które do wzrostu potrzebują przepuszczalnej gleby. Są niewrażliwe na suszę, a także odporne na mróz. Dodatkowo są to rośliny wieloletnie, które fantastycznie się prezentują w każdym roku. W sprzedaży można znaleźć różne odmiany jałowców, które różnią się między sobą zabarwieniem, a także możliwym do osiągnięcia kształtem.

Trawy ozdobne

Kolejną idealną możliwością na zaaranżowanie słonecznej rabaty przed domem z całą pewnością będzie wykorzystanie różnego rodzaju traw ozdobnych. W sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane gatunki traw, dlatego bez większych problemów można je dopasować do stylu, w jakim jest urządzana konkretna rabatka. Trawy występują w zróżnicowanej kolorystyce i z powodzeniem mogą ozdabiać ogród nawet zimą. Dlatego będzie to bardzo korzystny wybór w wielu przypadkach i warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Redakcja czysto-w-domu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *