Jak powinna wyglądać ściana w salonie? 3 świetne pomysły

Salon to pomieszczenie, które pełni funkcje reprezentacyjne w każdym mieszkaniu. Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest, by zadbać o odpowiednią prezencję tego pokoju. Jednym ze sposobów na to jest ozdobienie ściany. To właśnie ona będzie przyciągała spojrzenia wszystkich wchodzących do salonu. Poznaj trzy nasze świetne pomysły na tę ścianę!

Tapeta z wzorem

Modnym rozwiązaniem jest ozdobienie jednej ze ścian tapetą o wyrazistym wzorze. Może to być fototapeta przedstawiająca np.piękny widok, ale może też być to po prostu powtarzalny wzór. W tym wypadku ważne jest, by był on bardzo wyrazisty. Delikatne fale mogą zostać niezauważone, złote zygzaki na granatowym tle – na pewno nie zostawią nikogo obojętnym. Oczywiście decydując się na tak wyrazisty akcent w salonie, należy zrezygnować z innych dekoracji. Mogą one odwracać uwagę od ściany, która w pokoju powinna królować. Zbyt dużo ozdób może też prowadzić do przesytu i kiczu. Lepiej więc zdecydować się tylko na jeden element przyciągający uwagę.

Malowidło

Ściana w salonie może stać się kanwą do realizacji Twoich najodważniejszych pomysłów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś popuścił wodze fantazji i odważył się trochę zaszaleć. Świetnym pomysłem jest zamieszczenie na ścianie własnoręcznego malowidła. Jeśli masz talent plastyczny, to pewnie nie trzeba Cię dwa razy zachęcać do podjęcia wyzwania. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, możesz skorzystać z gotowych szablonów. Można z nich samodzielnie przygotować kompozycje, które będą najlepiej oddawały charakter mieszkania i jego domowników. Bardzo ciekawym i wyjątkowym pomysłem jest namalowanie na ścianie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Z pewnością zrobi ono wrażenie na wszystkich gościach, a krewnym pozwoli poczuć szczególną więź. Dzięki drzewu nie będą mieli nigdy wątpliwości, co do łączących ich relacji.

Domowa galeria

Ściana w salonie doskonale sprawdzi się też jako domowa galeria. Można umieścić na niej wszystkie zdjęcia, które przypominają nam ważne chwile. Obok nich można też zawiesić rysunki wykonane przez dzieci albo własne prace. Przy tworzeniu takiej dekoracji warto postawić na różnorodność. Ramki mogą być w różnych rozmiarach i wzorach. Obok prostych ramek możesz zawiesić też takie bardzo ozdobne. Dzięki temu będzie się wydawało, że galeria była tworzona spontanicznie i przez długi czas. To świetny sposób na to, by wprowadzić do mieszkania bardzo dużo ciepła i przytulnych akcentów. Zdjęcia mogą też dostarczyć tematu do wielu dyskusji z gośćmi, a ich regularne oglądanie pomoże bardziej doceniać wspólne chwile.

Redakcja czysto-w-domu.pl