Pomysł na przedpokój – jak go urządzić?

Przedpokój jest wizytówką domu i powinien być urządzony tak by pasował do wystroju reszty wnętrz. Ważne, aby spełniał on funkcję praktyczną.

Zasady aranżacyjne w małym przedpokoju

Aby urządzić przedpokój trzeba mieć czas oraz chęci. Jeżeli przedpokój jest wąski na ścianie dobrze jest umieścić lustro, a sama ściany pomalować na jasny kolor. Zabiegi te pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń w przedpokoju.
Najlepszym wyborem będzie dużo lustro w klasycznej ramię, stylu nadadzą umieszczone na ścianach obrazy lub zdjęcia. Do oświetlenia przedpokoju użyć można żyrandolu, kinkietu lub oświetlenia punktowego znajdującego się na całym suficie.
W małym przedpokoju sprawdzą się małe meble, meble obrotowe lub wnękowe. Aranżacyjny pomysł na przedpokój musi uwzględniać miejscem na powieszenie odzieży wierzchniej. Wąskim przedpokoju z pracą się wieszaki ścienne.
Podłogę wykonać można z różnego rodzaju materiałów który jest odporny na zarysowania. Jasny kolor podłóg sprawi że pomieszczenie stanie się większe, połączenie podłogi w przedpokoju spokojem wydłuży optycznie przedpokój.

Jak urządzić duży przedpokój?

Mając duży przedpokój możemy urządzić go jak tylko chcemy. Najlepiej, aby ściany miały ciepły kolor pomieszane z ciemnymi odcieniami.
Duży przedpokój podzielić można na części i każdą z nich pomalować na inny kolor. Najlepszym rozwiązaniem na podłogę będzie drewno w ciemnym kolorze.
Aby zapełnić przestrzeń w przedpokoju należy dodać do niego przytulne dodatki oraz pojemne meble a także siedzisko umożliwiające wygodne ubranie butów. W dużym przedpokoju nie trzeba ograniczać się z ilością gadżetów, dekoracjami oraz dodatkami.
W przestronnym przedpokoju sprawdzą się lampy wiszące ścienne kinkiety o ciepłym strumieniu światła.

Urządzenie przedpokoju w bloku

Przedpokój w bloku najczęściej jest wąski i ciemny odpowiednie zaangażowanie go jest trudnym zadaniem.
Przedpokój w bloku najlepiej jest pomalować na biało lub połączyć ze sobą biel, szarość oraz czerń. Na podłodze położyć panele, która nie pomniejszoną przedpokoju. Należy unikać płytek o różnych wzorach oraz wielu gadżetów w przedpokoju.
Dobrym sposobem na zagospodarowanie przedpokoju jest ustawienie w nim skrzyni z siedziskiem, w którym przechowywać można buty. Na ścianie dobrze jest zamontować haczyki na odzież wierzchnia lub postawić w przedpokoju szafę z przesuwnymi drzwiami.
Do oświetlenia przedpokoju w bloku użyć można lampy sufitowej oraz mniejszych kinkietów, co pozwoli rozjaśnić pomieszczenie i optycznie je powiększyć.

Redakcja czysto-w-domu.pl