Zmiana kierownika budowy, czy to możliwe?

Kiedy decydujemy się wybudować swój dom, to należy dopełnić wszystkich niezbędnych formalności, aby budowa przebiegała sprawnie i przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Musimy mieć więc pewność, że ekipa budowlana, którą zdecydowaliśmy się zatrudnić będzie kompetentna, a także według prawa konieczny jest wybór kierownika budowy, który będzie wszystko nadzorował. Bardzo często zdarza się sytuacja, że nie jesteśmy zadowoleni z pracy kierownika i możliwa jest w tym przypadku jego zmiana, nawet, w trakcie budowy.

Jak przeprowadzić procedurę, jaką jest zmiana kierownika budowy?

Musimy mieć na uwadze, że zmiana kierownika budowy nie może odbywać się w sposób, który nie będzie nigdzie udokumentowany. Jednak nie musimy podawać nowego kierownika, który przystąpi do budowy w jej trakcie do nadzoru budowlanego. Jednak to wcale nie znaczy, że przychodzący kierownik nie musi wypełniać żadnych dokumentów. Należy bowiem napisać oświadczenie o przejęciu obowiązków, a także wystosować odpowiednią notatkę w dzienniku budowy. Po jej zakończeniu należy wszystkie dokumenty, łącznie z oświadczeniem podpisanym przez nowego kierownika o przejęciu obowiązków dostarczyć do nadzoru budowlanego.

Jakie kwestie powinny znaleźć się na oświadczeniu?

W oświadczeniu budowy nowego kierownika, który w trakcie budowy, lub w jakimkolwiek momencie zacznie sprawować nadzór budowlany powinna być zawarta przede wszystkim data faktycznego przejęcia nadzoru. Jest to bardzo ważne, bo należy mieć na uwadze, że od tej chwili to właśnie kierownik będzie odpowiadał za wszelkie uchybienia i decydował o wszystkim, co będzie dotyczyło budowy, aby przebiegała prawidłowo i bezpiecznie dla wszystkich. Kierownik budowy bowiem ma za zadanie dopilnować wszystkiego, aby klient był zadowolony, a także przede wszystkim zrobić wszystko, aby każdy z pracowników był bezpieczny w jej trakcie.

Dlaczego wybór kierownika budowy jest tak istotny?

Kierownik budowy to osoba, która rzeczywiście jest odpowiedzialna za prawidłowe i bezpieczne wykonanie wszystkich prac. Musimy więc być pewni, że decydujemy się na usługi osoby, która zna się na rzeczy, ma doświadczenie w tym zakresie, a także jest kompetentna, zaufana i przede wszystkim punktualna. Tylko tak cała budowa będzie przebiegała zgodnie z planem i będziemy mogli liczyć na pełne bezpieczeństwo każdego, co jest zdecydowanie najważniejsze. Kiedy więc kierownik nie będzie wywiązywał się właściwie z tego, co zostało zaplanowane, to warto zdecydować się na jego zmianę w dowolnym momencie budowy.

Redakcja czysto-w-domu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *