Zmiana kierownika budowy, czy to możliwe?

Kiedy decydujemy się wybudować swój dom, to należy dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Dzięki temu budowa może przebiec sprawnie i przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Musimy mieć więc pewność, że ekipa budowlana, którą zdecydowaliśmy się zatrudnić będzie kompetentna. Według prawa konieczny jest wybór kierownika budowy, który będzie wszystko nadzorował. Bardzo często zdarza się sytuacja, że nie jesteśmy zadowoleni z jego pracy. Możliwa jest w tym przypadku jego zmiana kierownika budowy, nawet w trakcie jej trwania.

Jak przeprowadzić procedurę, jaką jest zmiana kierownika budowy?

Zmiana kierownika budowy nie może odbywać się w sposób, który nie będzie nigdzie udokumentowany. Jednak nie musimy podawać nowego kierownika, który przystąpi do budowy w jej trakcie do nadzoru budowlanego. Jednak to wcale nie znaczy, że przychodzący kierownik nie musi wypełniać żadnych dokumentów. Należy bowiem napisać oświadczenie o przejęciu obowiązków, a także wystosować odpowiednią notatkę w dzienniku budowy. Po jej zakończeniu należy wszystkie dokumenty, łącznie z oświadczeniem podpisanym przez nowego kierownika o przejęciu obowiązków dostarczyć do nadzoru budowlanego. Dokładnie przemyśl czy zmiana kierownika budowy, jest w Twoim przypadku niezbędna.

Zobacz także: CZYM JEST NADZÓR INWESTORSKI?

Jakie kwestie powinny znaleźć się na oświadczeniu?

W oświadczeniu budowy nowego kierownika, który w trakcie budowy, lub w jakimkolwiek momencie zacznie sprawować nadzór budowlany powinna być zawarta przede wszystkim data faktycznego przejęcia nadzoru. Jest to bardzo ważne. Należy mieć na uwadze, że od tej chwili to właśnie kierownik będzie odpowiadał za wszelkie uchybienia i decydował o wszystkim, co będzie dotyczyło budowy. Dzięki temu będzie przebiegała prawidłowo i bezpiecznie dla wszystkich. Kierownik budowy bowiem ma za zadanie dopilnować wszystkiego, aby klient był zadowolony. Przede wszystkim musi zrobić wszystko, aby każdy z pracowników był bezpieczny w jej trakcie.

Dlaczego wybór kierownika budowy jest tak istotny?

Kierownik budowy to osoba, która rzeczywiście jest odpowiedzialna za prawidłowe i bezpieczne wykonanie wszystkich prac. Musimy więc być pewni, że decydujemy się na usługi osoby, która zna się na rzeczy. Ma ona doświadczenie w tym zakresie, a także jest kompetentna, zaufana i przede wszystkim punktualna. Tylko tak cała budowa będzie przebiegała zgodnie z planem. Później będziemy mogli liczyć na pełne bezpieczeństwo każdego, co jest zdecydowanie najważniejsze. Kiedy więc nie będzie on wywiązywał się właściwie z tego, co zostało zaplanowane, to warto zdecydować się czy nie będzie konieczna zmiana kierownika budowy.

Zmiana kierownika budowy jest możliwa na każdym etapie budowy. Jeśli czujesz, że jest to konieczne, nie czekaj!

Redakcja czysto-w-domu.pl