Małe kuchnie na wymiar dostosowane do potrzeb

Kupujesz mieszkanie i do dyspozycji masz niewielką przestrzeń kuchenną? Jest kilka sposobów, aby pomimo tego kuchnia była miejscem zarazem wyjątkowym, jak i funkcjonalnym. Warto bowiem odpowiednio zaplanować przestrzeń. Dowiedz się jak to zrobić.

Organizacja pomieszczenia

Zaplanowanie rozmieszczenia poszczególnych sprzętów i mebli to bardzo ważny etap projektowania. Otóż kluczowe jest, aby pomieszczenie było użytkowe, wówczas w przypadku niedużego metrażu sprawdzą się małe kuchnie na wymiar. Wybierając tę opcję, będziesz mógł zdecydować, jaki kształt i wielkość mebli Ci odpowiada. Ponadto dobierzesz nawet materiał wykonania oraz system otwierania szafek i szuflad. Niewątpliwie, dzięki meblom na wymiar dostosowanym do potrzeb zdecydowanie łatwiej będzie umieścić w kuchni potrzebne przedmioty.

Aranżacja małej kuchni

Dysponując ograniczoną przestrzenią, warto zaopatrzyć się w szafki ścienne do przechowywania zastawy stołowej czy innych akcesoriów kuchennych. W ten sposób zarazem oszczędzisz przestrzeń, jak i zyskasz dodatkową powierzchnię. Ponadto, jeśli pomieszczenie jest wymagające pod względem ułożenia ścian i charakteryzuje się, przykładowo, licznymi skosami – doskonałym rozwiązaniem będą małe kuchnie na wymiar. Dodatkowo możesz pokusić się o zakup organizerów ściennych oraz tych przeznaczonych do wewnątrz szafek i szuflad, aby zmaksymalizować komfort użytkowania niewielkiej kuchni.

Kreatywne rozwiązania projektowe

Zazwyczaj w kuchni znajduje się stół jadalny, przy którym rodzina wspólnie spożywa posiłki. Niestety przy małym metrażu może być kłopotliwe umieszczenie go tak, aby jednocześnie zachować przestrzeń roboczą, po której domownicy będą się poruszać. Zastanów się wówczas nad stołami mocowanymi na ścianie z funkcją składania. Jest to szczególnie przydatna opcja, kiedy w danym momencie mebel nie jest potrzebny.

Kolejnym efektywnym, lecz prostym rozwiązaniem jest aranżacja kuchni w jasnych neutralnych barwach. Dzięki temu pomieszczenie optycznie się powiększy. Z kolei ciemne kolory nie są sugerowane w przypadku niewielkich przestrzeni, gdyż znacznie przytłaczają atmosferę. Wybierz zatem stonowane barwy, takie jak: biały, beżowy oraz szary. Sprawdzą się także elementy drewniane, które dodadzą nuty ciepła.

Można więc stwierdzić, że aranżacja niewielkiej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na małe kuchnie na wymiar, znacznie zwiększysz komfort użytkowania pomieszczenia, dzięki meblom skrojonym na miarę potrzeb i oczekiwań. Ponadto zadbaj o detale, takie jak kolorystyka pomieszczenia, czy organizery, które ułatwią przechowywanie akcesoriów kuchennych.

Redakcja czysto-w-domu.pl