Jak wybrać rośliny pnące do domu?

Rośliny pnące do domu można wyeksponować nie tylko na półkach, ale również wieszając w dekoracyjnych makramach czy tworząc wertykalne ogrody. O jakich roślinach wiszących nie można zapomnieć, gdy chcemy stworzyć interesujące kompozycje?

Rośliny dla zapominalskich

Wybierając rośliny pnące do domu bez trudu można znaleźć kwiaty, które są łatwe w uprawie. Są to rośliny, które są idealne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą roślin w mieszkaniu lub dla tych osób, którzy wiedzą, że mają problemy z regularnym podlewaniem.

Epipremnum złociste to roślina, które świetnie radzi sobie w warunkach domowych. Ma piękne, duże liście, które są zielono-żółte, dzięki czemu wyglądają bardzo dekoracyjne. Epipremnum rośnie bardzo szybko. Ich pnącza można swobodnie puścić, by wspinały się po ścianach. Wyglądają również bardzo widowiskowo, gdy są owijane wokół pala.

Cissus rombolistny to kwiat, który ma liście w kształcie rombów. Ciemnozielony kolor sprawia, że roślina wygląda bardzo interesująco. Cissus to kwiat, który bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. Dobrze znosi dym, opary kuchenne i inne zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu można postawić go w kuchni, gdzie będzie elegancką dekoracją.

Bluszcz pospolity znajduje się w dużej ilości domów. Dzięki swoim różnorodnym odmianom można spotkać bluszcze, które różnią się kształtem oraz odcieniem liści. Pielęgnując bluszcz należy pamiętać, że przelany bardzo szybko zżółknie a liście opadną.

Kwiaty o dekoracyjnych liściach

Wybierając rośliny pnące do domu warto przyjrzeć się monsterze. Jest to kwiat, który może osiągnąć nawet 2 metry wysokości. Trzeba o tym pamiętać wybierając miejsce, w którym będzie stała nasza monstera. Jest to kwiat, który świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami.

Duża monstera zachwyca nie tylko wielkimi, dziurawymi liśćmi, ale również długimi korzeniami, które zwisają do samej podłogi. Wybierając miejsce dla monstery należy pamiętać, że nie lubi ona przeciągów, dlatego należy unikać stawiania jej w pobliżu okna. Nie będzie rosła również w pełnym słońcu. Woli rozproszone słońce.

Hoja – roślina do sypialni

Wybierając rośliny pnące do domu nie można zapomnieć o woskownicy. Jest to kwiat, który ma sercowate, liście, które wyglądają jak woskowane. Jest łatwa w uprawie, dzięki temu można liczyć, że szybko zakwitnie. Jej kwiaty są delikatnie różowe, zbite w wielkie kule. Wydzielają delikatny zapach.

Hoja bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. Rzadko podlewana, w za małej doniczce oraz sporadycznie zasilana nawozem będzie rosła i kwitła.

Redakcja czysto-w-domu.pl